LaMSA iepazīstina medicīnas studentus ar karjeras iespējām Rēzeknes slimnīcā

Pagājušajā nedēļā, 29. jūnijā Latvijas Medicīnas studentu asociācija pēc Rēzeknes slimnīcas uzaicinājuma piedāvāja medicīnas studentiem apmeklēt šo ārstniecības iestādi. Lai gan sesija finiša taisnē abās universitātēs, tomēr kopumā uz Rēzekni devās 20 vecāko kursu medicīnas studenti gan no Rīgas Stradiņa universitātes, gan Latvijas Universitātes.

Rēzeknes slimnīca sniedz aprūpes pakalpojumus 23 ārstniecības profilos, nodrošina Rēzeknes pilsētas un Latgales reģiona iedzīvotājiem gan ambulatoro , gan stacionāro veselības aprūpi. Slimnīcā kopumā strādā 664 darbinieki, no kuriem 124 ārsti. Rēzeknes slimnīca apvieno gan ambulatoro, gan stacionāro veselības aprūpi. Slimnīca apkalpo iedzīvotājus ne tikai Rēzeknē, bet arī tuvējos reģionos.

Tikties ar topošajiem jaunajiem speciālistiem bija ieradusies gan slimnīcas vadība, gan pašvaldības pārstāvji. SIA “Rēzeknes slimnīca” Valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa studentus iepazīstināja ar slimnīcas piedāvātajām iespējām, pacientu plūsmu, personāla atlases prasībām, kā arī tehnisko nodrošinājumu. Pašvaldības pārstāvis – Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Aleksejs Stecs sīkāk pastāstīja par piedāvāto stipendiju programmu studentiem (stipendijas saņemšana sākot ar 2. kursu), kā arī to, ka jaunajiem speciālistiem pašvaldība piešķir dzīvojamo platību. Ķirurgs Dr. Sergejs Šapovalovs studentiem pastāstīja par savu darbu Rēzeknes slimnīcā, karjeras iespējām, daloties ar savu pieredzi kā Rēzeknes pašvaldības stipendiāts un pašreiz Ķirurģijas nodaļas vadītājs. SIA “Rēzeknes slimnīca” veselības aprūpes vadītājs Jāzeps Korsaks studentiem izrādīja slimnīcas telpas, iepazīstināja ar slimnīcas darbu. Slimnīcas apmeklējumā ārsts studentiem demonstrēja arī atsevišķus klīniskos gadījumus, kas studentiem likās sevišķi saistoši.

20160629_160519

Slimnīcā ir vairāki apmācīttiesīgi ārsti dažādās specialitātēs. Slimnīca piedāvā studentiem gan iespēju veikt brīvprātīgo darbu studiju laikā, gan prakses vietas, gan sadarbību rezidentūrā, kā arī darba vietu pēc studijām. Pagaidām slimnīcā ir 17 vakances šādās specialitātēs: anesteziologs, ginekologs un dzemdību speciālists, internists, fizikālās un rehabilitācijas ārsts, kardiologs, endokrinologs, neirologs, radiologs.

Pēc slimnīcas apskates un tikšanās ar slimnīcas vadību un pašvaldības pārstāvjiem, studentiem tika dota iespēja iepazīt Rēzekni gida pavadībā. Studenti apmeklēja Latgales vēstniecība Gors, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs” un noslēgumā apklūkoja pilsētas simbolu –  pieminekli “Vienoti Latvijai” jeb Latgales Māru.

LaMSA pateicas SIA “Rēzeknes slimnīcai” un Rēzeknes pašvaldībai par sirsnīgo uzņemšanu, sevišķi sakām paldies Laurai Sondorei-Strodei SIA „Rēzeknes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciālistei.

Vairāk informācijas, rakstot mums e-pastā lamsa@lamsa.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>