IFMSA August Meeting 2016 Mexico

Ir noslēgusies IFMSA 65. Ģenerālā asambleja (ĢA), kas šogad norisinājās Meksikas otrajā lielākajā pilsētā Pueblā. Šoreiz ĢA galvenā tēma bija Globālais vakcinācijas plāns.

Runāt par vakcinācijas tēmu tika uzaicināti eksperti no tādām organizācijām kā Doctors Without Borders un Panamerican Health Organization. Delegātiem bija iespēja uzzināt par globālo vakcinācijas plānu un tajā jau sasniegtajiem rezultātiem, kā arī jaunu vakcīnu ieviešanas procedūru un nepieciešamību.

am5

Asamblejas pēdējā plenārsēdē tika ievēlēta jaunā IFMSA Valde, Revīzijas komisija un IFMSA pārstāvji citās organizācijās. Īpaši priecājamies par jaunievēlēto Eiropas reģiona direktoru (RD Europe) Prītu Tohveru (Priit Tohver) no Igaunijas Medicīnas studentu asociācijas (EstMSA). Jau pavasara ĢA laikā tika plānota EstMSA sadarbība ar LaMSA, ko turpināsim, aicinot Prītu Tohveru piedalīties kādā no tuvākajiem LaMSA rīkotajiem pasākumiem.

Asamblejas laikā tika apstiprinātas prioritātes katrā no reģioniem, saskaņā ar kurām dalībvalstu organizācijas ir aicinātas īstenot projektus un veidot aktivitātes, kas vērstas uz sabiedrības informēšanu, problēmu aktualizēšanu valdības, profesionāļu un iedzīvotāju vidū.

Balsošanas rezultātā par divām Eiropas reģionālajam prioritātēm tika izvēlētas Antimikrobiālā rezistence un Veselības aprūpes pieejamība bēgļiem Eiropā. Antimikrobiālas rezistences jautājums kļūst arvien aktuālāks arī Latvijā, tādēļ atbalstījām tā kļūšanu par Eiropas reģiona prioritāti un vēlamies aicināt LaMSA biedrus paust savu viedokli šajā jautājumā un nākt klajā ar idejām situācijas uzlabošanai Latvijā.

 

am4

Plenārsēžu laikā piedzīvoti arī aizkustinoši momenti, kad balsojuma rezultātā par IFMSA biedriem tika apstiprinātas jaunās dalībvalstis (Indija, Lesoto, Kosova, Zimbabve), kuras jau vairākus gadus mērķtiecīgi bija cīnījušās par dalībvalsts statusu, saskaroties ar dažādām tehniskām grūtībām un esošo biedru organizāciju aizspriedumiem.

 

Karstās diskusijas par jauno biedru uzņemšanu, to pieteikumu atbilstību un atkārtoti balsojumi par statūtu grozījumiem rosināja pārdomas, ka brīdī, kad cenšamies mainītu pasauli, kurā strādāsim kā ārsti, mēs iekrītam birokrātijas slazdā. Birokrātiju vairojam, nevis to mazinām, kas traucē sasniegt patiesos mērķus, kādēļ šajās  asamblejās pulcējas medicīnas studenti no visas pasaules.

Mēs, LaMSA delegāti, esam priecīgi par iespēju piedalīties IFMSA rīkotajās asamblejās un iegūt jaunu pieredzi un zināšanas, ar kurām labprāt dalīsimies ar LaMSA biedriem!

am3

Vairāk foto un informācijas par AM Mexico 2016 norisi iespējams atrast šeit:  https://www.facebook.com/AM2016Mexico/photos?ref=page_internal&qsefr=1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>