Sekmīgi aizvadītas Plaušu dienas

Iepriekšējās nedēļas izskaņā – 15. un 16. septembrī – norisinājās LaMSA veidotais “Plaušu dienu ” lekciju cikls, kas pulcēja kopsummā aptuveni 60 apmeklētājus -gan medicīnas studentus, gan interesentus, gan pacientus, kuriem ar plaušu slimībām jāsadzīvo ikdienā.

DSC_4103  DSC_4123

Cikla 1. dienā Latvijas Ārstu biedrības namā LaMSA piedāvāja apmeklētājiem uzzināt vairāk par tuberkulozi un hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS). Tuberkulozes un plaušu slimību centra ārste iepazīstināja ar populāriem mītiem par šo gadsimtiem zināmo infekciju, sniedza pierādītus faktus mītu atspēkošanai, informēja klātesošos par aktuālo terapiju. Studenti un interesenti tika iepazīstināti arī ar interesantiem faktiem par HOPS klīniku, etioloģiju un pacientu dzīves kvalitāti. Farmācijas uzņēmums GlaxiSmithKline LaMSA rīcībā bija nodevis īpašas “empātijas vestes”, kurā ietērpjoties un izpildot aktivitātes ir iespējams sajust, kādu piepūli šīs aktivitātes rada HOPS pacientam

.DSC_4260 DSC_4134

Pasākuma otrajā dienā interesenti pulcējās restorānā “Kaļķu vārti”, kur noklausījās lekcijas un aktīvi iesaistījās diskusijās par smēķēšanu, ūdenspīpēm un elektroniskajām cigaretēm. Noslēgumā apmeklētājiem, kuri ieradās uz abām lekciju cikla dienām, bija iespēja atbildēt uz jautājumiem par plaušu veselību, dažādajiem tās traucējumiem un profilaktiskajiem pasākumiem, saņemot balvas.

Latvijas Medicīnas studentu asociācija pateicas lektoriem, sadarbības partneriem un apmeklētājiem. Sevišķi priecājamies klausītāju rindās redzēt interesentus – Latvijas iedzīvotājus, kuru ikdiena nav saistīta ar medicīnas studijām.

DSC_4142 DSC_4084 DSC_4156 DSC_4238

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>